Nowość - moduł Nice Wi-Fi screen do sterowania automatyką osłonową
W związku z dużym zainteresowaniem modułem Wi-Fi do zdalnego zarządzania automatyką wjazdową, Nice Polska w ostatnich miesiącach przeprowadził prace mające na celu wprowadzenie do oferty nowej odsłony tego sterownika. Po intensywnych testach gotowa jest już wersja modułu Nice Wi-Fi do sterowania automatyką osłonową.
Moduł współpracuje z aplikacją Nice Wi-Fi, którą można pobrać bezpłatnie z App Store oraz Google Play. Jest to ta sama aplikacja, którą wykorzystujemy do zdalnego zarządzania automatyką wjazdową. Dzięki temu w jednej aplikacji mamy możliwość zarządzania wszystkimi rodzajami automatyki, do której podłączony jest moduł Wi-Fi.
Aplikacja jest wyjątkowo intuicyjna, a dzięki uproszczonej formule programowania, podstawowe konfigurowanie systemu nie sprawi problemów nawet mniej doświadczonym użytkownikom.
Aplikacja Nice Wi-Fi daje użytkownikowi rozszerzone możliwości sterowania automatyką. Za pomocą funkcji harmonogramów mamy możliwość tworzenia scenariuszy, dzięki czemu nasze rutynowe czynności życiowe nabierają zupełnie innego wymiaru. Rozwijany na zasadach otwartego oprogramowania projekt SUPLA, którego częścią jest nasza aplikacja i elektroniczny sterownik, daje kreatywnemu użytkownikowi nieograniczone możliwości wykorzystania produktów do różnych zastosowań, zupełnie niezwiązanych ze sterowaniem automatyki domowej.
Moduł Wi-Fi do zarządzania automatyką osłonową współpracuje ze wszystkimi silnikami Nice, elero oraz TTGO wyposażonymi w mechaniczny wyłącznik krańcowy.
Użytkownik za pomocą komunikacji Wi-Fi lub poprzez sieć GSM może uaktywnić przekaźnikowe wyjście sterownika, co umożliwia uruchamianie nie tylko automatyki domowej. Przekaźnikowe, bezpotencjałowe wyjście sterownika pozwala rozszerzyć jego zastosowanie na uruchamianie wszelkiego typu urządzeń, systemów czy układów, które do włączenia/wyłączenia wymagają na wejściu sterującym sygnału NC-NO.
Dwa wejścia czujników w sterowniku pozwalają użytkownikowi na otrzymanie od aplikacji sygnału zwrotnego, informującego na przykład o tym, że sterowana zdalnie roleta/osłona osiągnęła jedno ze skrajnych położeń (otwarta, zamknięta) lub znajduje się w dowolnie wybranej, za pomocą swobodnego ruchu palcem, pozycji pośredniej.